2 x SABRE Awards EMEA 2021

seesame-comments____047 od Michaela Benedigová
Managing Director & Partner
16. júna 2021

Už dva roky sa venujeme rozvoju digitálu a sme veľmi radi, že to prináša úspechy aj na medzinárodnom fóre. Ďakujeme všetkým kolegom a tiež našim klientom za to, že môžeme byť súčasťou zmysluplných kampaní a skúšať nové odvážne digitálne riešenia.

Prvé ocenenie putuje k Vaxinátor, ktorý na sociálnych sieťach odhodlane bojuje proti hoaxom o očkovaní.

„V Seesame sa dlhodobo snažíme o kultiváciu informačného priestoru, ktorý je plný dezinformácií. Po vypuknutí pandémie sa očkovanie stalo jednou z najdiskutovanejších tém a počet nových hoaxov, ktoré bolo treba vyvracať, narastal. S dvojicou mladých vedcov sme sa vydali na neľahkú cestu boja proti dezinformáciám na sociálnych sieťach, s cieľom ukázať ľudom, že nemajú dôvod odmietať očkovanie. Komunikácia založená na jednoduchom jazyku, autenticite, faktoch a slušnej diskusii oslovila ľudí naprieč celým názorovým spektrom. A to napriek tomu, že do reklamy sme nedali ani jediné euro. Sme radi, že vďaka Vaxinátorovi, ktorý sa stal populárnym a rešpektovaným zdrojom overených informácií o očkovaní, môže bojovať proti hoaxom každý z nás,“ hovorí Alexandra Katkinová, Account Manager, Public Affairs.

Vaxinátor a hoaxy o očkovaní

Druhé ocenenie z medzinárodných SABRE Awards sme dostali za projekt, ktorý sa venuje boju s depresiou počas pandémie.

„Uchopiť tému depresie, ktorá je na Slovensku dlhodobo podceňovaná ako bezvýznamná a zároveň stigmatizovaná choroba, bolo veľkou výzvou. Ešte náročnejšie to bolo počas pandémie. Teší ma, že sme spoločne s kolegami a partnermi siahli po nových digitálnych nástrojoch, ktorými sme téme a projektu dali úplne nový, inovatívny, no zároveň zmysluplný rozmer. Vďaka tomu sa nám počas tohto náročného obdobia podarilo priblížiť viac k ľuďom a dokázať, že depresia je vážne ochorenie, ktoré si vyžaduje odbornú pomoc a adekvátnu liečbu.“ dopĺňa Marianna Dúbravická, Senior Manager, Public Affairs.

Pozrite si case study Vaxinátor Zrod nového influncera
Pozrite si case study Depresia Boj s depresiou počas pandémie