Brand & Lifestyle

V Auparku sme prepojili fyzickú módu s digitálnou budúcnosťou

Zákazníci bratislavského Auparku dopriali svojmu šatníku nový rozmer. Doslova.

Aupark Bratislava už viac ako 23 rokov prináša svojim návštevníkom tie najväčšie fashion & beauty trendy, čím sa radí medzi obchodné centrá s najdlhšou históriou. Zostať na líderskej pozícii v prostredí, ktoré sa vyznačuje extrémne vysokou koncentráciou obchodných centier je však riadna výzva. Preto sme sa rozhodli zákazníkov prilákať úplne novým a nekonvenčným zážitkom, ktorý prepojil koncept fyzickej módy s digitálnou budúcnosťou.

Digitálna móda je o experimentovaní, kreativite a hravosti. A je len otázkou času, kedy si do virtuálneho šatníka budeme pridávať aj kúsky, na ktoré by sme možno v reálnom svete nemali odvahu. Zároveň je však potrebné poznamenať, že ide o trend, ktorý môže posunúť svet módy opäť o krok bližšie k udržateľnosti.

Aupark-case-study5

Prepojili sme lokálnych lídrov v oblasti módy a technológií, čím sme vytvorili úplne nový a nekonvenčný druh zážitku virtuálnej módy, aký v oblasti slovenského retailu nemal obdobu. Pre jeho komunikovanie sme zvolili slogan „Dajte svojmu šatníku nový rozmer“, ktorý poslúžil ako silná metafora. Tá preklenula priepasť medzi klasickým nakupovaním v Auparku a digitálnym svetom módy.

 

Aupark-case-study6

Špeciálnou holografickou pozvánkou sme pozvali médiá a influencerov na exkluzívny VIP event, na ktorom si mohli vyskúšať kolekciu virtuálnych outfitov od návrhárky Kataríny Mydliarovej, navrhnutú špeciálne pre Aupark. Kolekcia bola prostredníctvom virtuálnych skúšobných kabínok, vybavených AR zrkadlami, následne dostupná v priestoroch obchodného centra Aupark Bratislava aj pre verejnosť. Použité technológie umožnili návštevníkom fotografovať sa, nahrávať videá v outfitoch, pričom obsah následne mohli zdieľať na sociálnych sieťach. Neoddeliteľnou súčasťou vôbec prvého konceptu virtuálnej módy v oblasti retailu na Slovensku bola virtuálna x-fluencerka Aura, ktorá predstavuje nový a inovatívny prístup v komunikácii.

 

https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2024/03/aupark-case-study1.png
https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2024/03/aupark-case-study3.png
https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2024/03/aupark-case-study4.png
https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2024/03/aupark-case-study2.png

Čo sme dosiahli?

Virtuálna móda, v podobe špeciálnej kolekcie pre Aupark, zarezonovala ihneď po jej predstavení naprieč všetkými platformami sociálnych sietí a v médiách.

  • celkový počet 280 výstupov
  • dosah 4 620 300
  • len mediálne výstupy presiahli hodnotu 85 000 eur
  • na sociálnych sieťach bolo uverejnených 251 výstupov s dosahom 2 708 213, vďaka čomu sme dokázali motivovať cieľové publikum k fyzickej návšteve nákupného centra, čo mohlo viesť k očakávaným konverziá

Špeciálne poďakovanie partnerom:

Katarína Mydliarová – za návrh virtuálnych modelov na mieru
Štúdio XBROS – za vytvorenie virtuálnej x-fluencerky menom Aura, sprostredkovanie AR zrkadiel a expertízu v tejto oblasti
Marcel Osťo Osztas a team – za produkčné zabezpečenie eventu a virtuálnych kabínok

AWARDS

SABRE Awards EMEA 2024

IN2 SABRE Award, category: PR in Metaverse

SABRE Awards EMEA 2024

Shortlist, category: Marketing to Youth

PROKOP 2023

1. miesto - Digital PR