Employer Branding

Pečie celé Henkel Slovensko alebo ako z jednoduchého darčeka spraviť veľký zážitok

Každoročne firmy míňajú budgety v chránených dielňach. Asi každý z nás už dostal na Vianoce medovníčky či sadu pier. V Henkel Slovensko sme zašli oveľa ďalej.

V Henkel Slovensko mali zamestnanci za sebou ťažký rok. Pracovali v plnom nasadení a spoločnosť sa im za to chcela v decembri odvďačiť. Pre interné pandemické opatrenia však nemohli zorganizovať večierok, kde by sa spolu všetci stretli a zabavili. Preto sa spoločnosť rozhodla priniesť im tú pravú vianočnú atmosféru domov v podobe darčeka. Ako to ale spraviť originálne a kvalitne? S tým sme pomohli my.

https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2023/04/mf-221206-pecie-cele-henkel-slovensko-bts-0281-web.jpg
https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2023/04/52730193972-bbfe965183-k.jpg
https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2023/04/mf-221206-pecie-cele-henkel-slovensko-bts-0505-web.jpg
https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2023/04/52730723881-9b11587d55-k.jpg
https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2023/04/52731205788-0c660d7dc2-k.jpg

Čo sme to upiekli pre zamestnancov

Každoročne firmy míňajú budget na náhradné plnenie v chránených dielňach. Asi každý z nás preto už dostal na Vianoce medovníčky či sadu pier. V Henkel Slovensko však nechceli obdarovávanie svojich zamestnancov odbaviť iba ako povinnú jazdu.

Stáli sme pred výzvou, ako z darčeka z chránenej dielne urobiť niečo pútavé, kvalitné a nápadité. Keďže zamestnanci v Henkeli celý rok makali a snažili sa dosahovať čo najlepšie výsledky, chceli sme, aby na konci roka svojim hlavám dopriali oddych a namiesto nich zapojili ruky. Vznikla tak vianočná kampaň Pečie celé Henkel Slovensko inšpirovaná známou súťažou amatérskych pekárov. Ostala už len otázka, ako zamestnancov motivovať, aby pieklo naozaj celé Henkel Slovensko.  

 

V rámci kampane sme pre nich pripravili špeciálny udržateľný vianočný set na pečenie koláčikov, vďaka ktorému zamestnanci poriadne vypli, mohli sa zamazať od múky a stráviť príjemný čas so svojimi blízkymi. Darčeky z chránenej dielne obsahovali jedinečné formičky vytlačené na 3D tlačiarni len pre túto príležitosť – napr. logo Henkel, tvár zakladateľa firmy či obal ikonického produktu Persil. Spolu s nimi dostali aj zásteru, med od lokálneho včelára a vianočnú zmes korenín – pri pečení im teda nič nechýbalo.

So známymi tvárami z televíznej relácie sme pripravili dva recepty na mieru a nahrali sme s nimi videonávod, ktorý nádejní cukrári mohli počas pečenia sledovať. Do videa sme zapojili aj prezidenta spoločnosti a na záver sme zamestnancov vyzvali, aby svoje pekárske umenie zúročili v internej súťaži. Celá spoločnosť tak zasielala fotografie či videá z rodinného pečenia a súťažila o kurz prípravy zákuskov so známou cukrárkou Natachou Pacal.

Hravým a unikátnym faktorom bolo aj logo kampane. Do toho totiž grafici ukryli tvary produktov Henkel, ktoré všetkých zamestnancov spoločnosti spájajú.

Čo sme dosiahli?

  • Do aktivít sa zapojilo takmer všetkých 2 000 zamestnancov 
  • Svoje fotky či videá zaslala do súťaže viac ako stovka kolegov
  • Kampaň prepojila všetkých zamestnancov spoločnosti aj napriek pretrvávajúcim epidemickým opatreniam
  • Aktivita vzbudila vlnu pozitívnych ohlasov od zamestnancov na firemnom intranete a Yammeri
  • Ukázali sme, že Henkel Slovensko je súčasná a hravá firma, ktorá sleduje trendy a nebojí sa netradičných nápadov

A hlavne sme dokázali, že aj z maličkosti môže vzniknúť zmysluplný príbeh, silné spojenie a hmatateľný výsledok.