Employer Branding

Nebuď lama, športovať predsa nie je žiadna dráma!

Nový formát interného eventu napriek pandémii podporil tímového ducha a zároveň aj CSR aktivity spoločnosti.

Športový deň (ako ho poznáme) bol zrušený, ale tímový duch pretrval

Predstavte si Oscary v korporátnom prostredí – to je to, čo predstavuje Športový deň pre zamestnancov spoločnosti Henkel Slovensko. Jeden z dvoch najväčších celofiremných eventov roka každý rok v júni spája takmer všetkých 1 700 zamestnancov, aby oslavovali hodnoty spoločnosti a podporili tímového ducha. Každý rok to bolo plné adrenalínu, súťaživosti, moderátorských celebrít, špičkového cateringu a drinkov zadarmo. Až kým neprišiel COVID-19…

Zamestnancom sme však ukázali, že korona nás nezlomí, a spoločne môžeme pomôcť nielen sebe, ale aj komunite seniorov, ktorej sa pandémia dotýka najviac a ktorej Henkel Slovensko už niekoľko rokov v rámci svojej CSR stratégie pomáha.

https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2021/02/009-henkel-lama-2020-4-min.png
https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2021/02/009-henkel-lama-2020-3-min.png
https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2021/02/009-henkel-lama-2020-5-min.png

Dá sa budovať tímového ducha na diaľku?

Je možné zorganizovať športový deň napriek prísnemu lockdownu a zákazu stretávania? My sme si na to trúfli, a pripravili náhradnú alternatívu tak, aby vytvorila tímového ducha aj pri zamestnancoch, ktorí po niekoľkých mesiacoch home officu pred monitormi počítačov mali virtuálnych stretnutí či online zábavy plné zuby. 

Športový deň v jeho pôvodnej podobe sme zrušili, a vyzvali zamestnancov pridať sa k dobrej veci. Spoločnosť Henkel Slovensko sa totiž rozhodla finančné prostriedky určené na organizáciu podujatia venovať komunite seniorov, ktorých už niekoľko rokov podporuje v rámci svojej firemnej CSR stratégie a ktorí boli pandémiou obzvlášť ovplyvnení.

Keď sa všetko mení, predstavte známu tvár

A tak sme priniesli lamu. Kreslená postavička lamy bola predstaviteľkou internej kampane pred pol rokom, keď nám pomohla zmobilizovať zamestnancov a ich blízkych, aby hlasovali za spoločnosť Henkel Slovensko v ankete Najzamestnávateľ. Z lamy sa stal obľúbený maskot spoločnosti a uprostred pandémie sme ju znovu predstavili, aby sme do obdobia obáv a prekvapení priniesli istotu a potešenie. 

Hlavným komunikačným nástrojom sa stali 3 motivačné videá s lamou športovkyňou, ktorá vtipne predstavila nový koncept podujatia s pomocou hravých rýmov pod známou frázou „Nebuď lama!“

„Keď som si prečítala, že tento rok sa uskutoční Športový deň, myslela som si, že je to šialené a nezodpovedné! Ale po zhliadnutí videa vidím, že je to šialené a zodpovedné! :) Je to skvelý nápad, usporiadať to takto, darovať na dobrú vec a motivovať všetkých zamestnancov k pohybu! Pretože ide o dobrú vec a zároveň o zábavu, zapojíme sa všetci! :)“ Hana K., zamestnankyňa Henkel Slovensko

Čas pre seba, ktorý pomáha komunite

Zamestnávateľ Henkel Slovensko poskytol zamestnancom pol dňa voľna s cieľom umožniť im zavrieť počítače a dopriať si čas pre seba. Vybrať si mohli pohyb podľa svojich predstáv – od behu, bicyklovania, jogy až po plogging (športovú aktivitu pôvodom zo Švédska, ktorá kombinuje zbieranie odpadkov pri behu v prírode). V internej súťaži o najlepšie foto či videopríspevky sme vyzvali zamestnancov, aby kreatívne spolupracovali ako tím, aj keď sa nemohli fyzicky stretnúť a zacvičiť si spoločne.

Za každú zaslanú fotografiu sme príspevok seniorom navýšili o 10 eur. Takto sme motivovali zamestnancov ešte viac, aby naozaj zmysluplne využili zaslúžené voľno, zapojili sa do rôznych aktivít a dali nám o tom vedieť.

https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2021/01/009-henkel-lama-2020-1-min-1.png
https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2021/01/009-henkel-lama-2020-2-min-1.png

V kampani sme dokázali prepojiť zamestnancov aj napriek nemožnosti fyzického stretnutia kvôli epidemickým opatreniam. Aktiváciou zamestnancov sme nielen dosiahli požadovaný cieľ, ale dali sme každému možnosť prispieť na dobrú vec.

Viac z Employer Branding Na Gemeri normálka!

Výsledky

500

príspevkov od zamestnancov

25 000 eur

celková suma na podporu seniorov

z internej zábavy sa stalo podujatie s pridanou hodnotou