Creative & Visual, Healthcare

MovemBER svojho muža
k urológovi

Pre Slovákov sú preventívne urologické prehliadky tabu a väčšina mužov vyhľadá urológa, až keď je neskoro.

Rakovina prostaty patrí medzi najčastejšie onkologické ochorenia u mužov po 50-ke. Do kampane sme preto zapojili odborníkov, športovcov, no netradične sme tiež oslovili aj ženy. Podarilo sa nám tak nielen zvýšiť povedomie o rakovine prostaty, zničiť mýty, ktoré sa spájajú s preventívnou urologickou prehliadkou, ale aj presvedčiť mužov (s pomocou žien), aby vyhľadali urológa včas a prevenciu neodkladali.

 

Ukázali sme, že každý muž môže byť hrdina 

Hokej je šport, z ktorého na Slovensku čerpáme národnú hrdosť a hokejisti sú naši hrdinovia. Naša kampaň preto začala partnerstvom medzi Slovenskou asociáciou hráčov ľadového hokeja (SIHPA) a Slovenskou urologickou spoločnosťou, vďaka čomu sa nám podarilo dostať urológov na hokejové zápasy.

V spolupráci s ďalšími partnermi, Ligou proti rakovine a pacientskymi organizáciami NIE RAKOVINE a Europa Uomo Slovensko, sme vytvorili web, na ktorom sme mužom v športovom slangu ponúkli všetky informácie o tom, prečo je prevencia rakoviny prostaty dôležitá. Hrdinom sa mohol stať každý z nich. Stačilo, keď nám zaslal svoju fotku s fúzmi, ktorú sme symbolicky umiestnili do galérie hrdinov.

https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2021/03/035-janssen-movember-2021-1-min.jpg
https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2021/03/035-janssen-movember-2021-4-min.jpg
https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2021/03/035-janssen-movember-2021-5-min.jpg
https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2021/03/035-janssen-movember-2021-2-min.jpg

Z praxe však vieme, že hrdinov z mužov robia ženy 

Aby sa naša výzva dostala k čo najväčšiemu počtu žien na Slovensku, do druhej fázy kampane sme zapojili 20 slovenských influenceriek, ktoré majú na sociálnych sieťach spoločne viac ako milión followerov. Medzi Movembrovými ambasádorkami boli aj novinárky. Na svojich sociálnych sieťach vyzývali ďalšie Slovenky s hashtagom #MovemBER svojho muža na preventívnu prehliadku k urológovi.

Vďaka partnerstvu s populárnym výrobcom ponožiek, značkou Fusakle, sme tradičné fúzy zamenili za limitovanú a nepredajnú edíciu MovemBER ponožiek, venovanú špeciálne ženám. Na to, aby ich ženy získali, sa museli prostredníctvom online formulára na www.dalsom.sk symbolicky zaviazať, že dohodnú termín preventívnej urologickej prehliadky pre svojho muža, otca, brata, či priateľa.

O prevencii rakoviny prostaty sa tak začalo hovoriť oveľa viac a oveľa otvorenejšie. Postupne sa búrajú predsudky a mýty spojené s urologickou prehliadkou a pre mužov sa z témy stáva bežná vec. 

035_JANSSEN_movember_2021_3-min

Movember v číslach 

  • Do 2 dní od spustenia kampane bolo bez akejkoľvek platenej reklamy na webe www.dalsom.sk registrovaných viac ako 500 žien. Dnes je to takmer 4,000.
  • Získali sme viac ako 120 mediálnych výstupov
  • Vďaka influencerkám sme bez akejkoľvek platenej podpory oslovili milióny ľudí na sociálnych sieťach