Branded Content

Content robíme efektívne: Jedna výroba, tri výstupy

Slováci nie sú známi oslnivou úrovňou finančnej gramotnosti, skôr naopak. A pri pojmoch ako diverzifikované investičné portfólio alebo finančné služby sa mnohým ježia vlasy na zátylku. Cieľom Swiss Life Select Slovensko je to zmeniť a ukázať, k akej pohode môžu zdravé financie viesť. Vyrábame preto content, ktorý vysvetľuje poslanie spoločnosti “Pomáhame ľuďom žiť život podľa vlastných predstáv”, pomáha ich reputácii a dosahuje najlepšie výsledky v skupine Swiss Life International.
Swiss Life Select Slovensko
Klient: Swiss Life Select Slovensko

Na Slovensku nie je zvykom investovať. Práve investície ale môžu prispieť k naplneniu túžob a zabezpečiť život podľa vlastných predstáv. Našou úlohou bolo pretaviť toto poslanie, ktoré Swiss Life používa v celej svojej medzinárodnej sieti, do contentu, ktorým ho predstaví na Slovensku.

Variabilita foriem 

Každý mesiac pripravujeme video, podcast a textové interview, ktoré odhaľujú ľudský príbeh.

Hovorili sme s vedcom Pavlom Čekanom, zakladateľkou NOSENE Katkou Hutyrovou, bývalým krasokorčuliarom Jozefom Beständigom, ktorý dnes pre Swiss Life Select pracuje, aj s bývalým profesionálnym futbalistom Tomášom Masarykom, ktorý je ich klientom.

Nesnažíme sa popularizovať finančné témy. Vysvetľujeme poslanie spoločnosti a to cez reálne príbehy ľudí. Cieľom je ukázať, že každý môže žiť život podľa vlastných predstáv. vďaka riešeniam spoločnosti, ktoré prinesú finančnú slobodu.

Čo robíme a prečo:

  • Content vyrábame efektívne. Z jednej výroby, ktorá zaberie asi tri hodiny, pripravujeme textový rozhovor, podcast a video.
  • Tri formy contentu nám poskytujú tvorivú slobodu. Obsah v nich nie je identický, vyberáme, čo sa kam hodí.
  • Všetky výstupy majú pozitívny vibe, aby téma s „finančníckym“ pozadím neodstrašila recipientov, ale pôsobila prístupne.

Podcasty vo forme pohodových reportáží

Naše podcasty nie sú audio longformy. Sú inšpirované rozhlasovými reportážami, majú zopár minút a porozprávame v nich to, čo sa ťažko ukazuje vo videu.

S Miriam Fuňovou, ktorá bola hovorkyňou Slovenskej sporiteľne aj Kooperativy, sme napríklad nakrúcali v Slovenskej ľudovej majolike v Modre. Tej sa venuje, odkedy odišla z finančníckeho sveta. Používať zábery keramiky k rozprávaniu, ako sa banky pripravovali na príchod roku 2000, by však nedávalo zmysel, tak sme si jej finančnícku kariéru nechali na podcast.

Filmová kamera podporuje rozprávanie príbehu

Vo videách prinášame hlbší pohľad na ľudí, s ktorými hovoríme. Stopáž je medzi piatimi a desiatimi minútami – teda toľko, koľko je priemerná odporúčaná dĺžka videa na YouTube. Veľa našich respondentov je úspešných v biznise, ale my ich chceme ukázať aj mimo kancelárií. Tento kontrast podporujeme obrazovými metaforami, paralelami a prechodmi medzi kancelárskym svetom a štadiónmi, moto-dielňami, letiskami alebo rybníkmi.

Zámerne využívame filmovú kameru, ktorá je pomalšia ako rýchly strih zo sociálnych sietí. Chceme dať divákovi čas uvedomiť si, na koho sa pozerá, využívame mierne spomalenie záberov bez roztrasenej kamery a pomalšiu hudbu.

Pre grafické prvky sme vyvinuli prístup, ktorý vychádza z loga klienta. Symbolizuje čiary života na pravej ruke, keďže Swiss Life sa o svojich klientov stará po celý život. Používame ich na akcent gest respondentov, dôležité činnosti v ilustračných záberoch alebo priamo pri ilustrácii poslania.

Najlepší content spomedzi šiestich krajín   

Náš obsah pomohol Swiss Life Select Slovensko výrazne sa odlíšiť od konkurencie, ale aj od kolegov v zahraničí.

„Spojením silného contentu a efektívneho cielenia kampaní na sociálnych sieťach prekonávame všetky očakávania, ktoré do nás vkladajú naši akcionári. O to viac, že máme najlepšie výsledky v ukazovateľoch efektivity kampaní v rámci celej divízie Swiss Life International.“ Peter Világi, Head of Marketing Swiss Life Select Slovensko

Content zároveň prispieva k budovaniu povedomia o značke medzi klientmi a potenciálnymi klientmi, ktorých sa vďaka nemu darí Swiss Life Select veľmi efektívne oslovovať.

Čo sme dosiahli:

  • Obsah dosiahol 2x vyššiu priemernú dĺžku čítania ako zvyšný obsah na webe
  • Engagement rate ukazuje, že obsah zaujíma širokú verejnosť dokazujú výsledky zainteresovanosti na Facebooku a Instagrame