To najlepšie z Cannes Lions 2022

seesame-comments__020 od Adam Cagáň
Head of Creative & Visual Team
22. júla 2022

Spravte si popcorn 🍿 a pohodlne sa usaďte. Vybrali sme pre vás TOP kampane z Cannes Lions 2022 🦁

Medinárodný festival v Cannes prináša každoročne viac ako 30 000 😱 kampaní, ktoré sú dokonalou oslavou kreativity. Porota hodnotí práce v takmer tridsiatich kategóriách a udeľuje zlato, striebro alebo bronz. Výnimočnou kategóriou je 🏆 Grand Prix za absolútne najlepšiu kampaň v danej kategórii. My sme si pre vás vybrali našich TOP 10. Pripravte sa na WOOOW momenty 😮 🤟.

 

Backup Ukraine

Klient: UNESCO a Blue Shield Denmark
Agentúra: Virtue Worldwide

Bombové útoky na Ukrajine sú žiaľ každodennou realitou. Okrem množstva obetí a obrovského utrpenia obyvateľov však trpí aj architektúra a kultúrne dedičstvo Ukrajiny. Zatiaľ čo ukrajinskí občania bojujú o svoje životy a krajinu, iniciatíva backup Ukrajine bojuje o záchranu ukrajinskej architektúry a kultúrneho dedičstva. Ako však zachrániť niečo, s čím neviete pohnúť? Musíte to preniesť do iného sveta. 

KFCopypaste

Klient: KFC
Agentúra: PS21 Madrid

Na YouTube je viac ako 500 000 videí s receptami, ktoré sľubujú, že vás naučia variť originálny recept od KFC. Načo ale bojovať so všetkými “originálnymi” receptami? Stačí ich využiť vo svoj prospech. KFC preto vytvorilo webovú stránku, ktorá ľuďom umožnila vymieňať amatérske a fake recepty za skutočný originál.

Data Tienda

Klient: We Capital
Agentúra: DDB Mexico

Grand prix pre agentúru DDB Mexiko za riešenie roky trvajúceho, starého problému, novým a moderným spôsobom. Ako prinútiť finančné inštitúcie, aby poskytli úvery mexickým ženám, ktoré nemajú žiadnu bankovú históriu a ich kredibilita je nulová? 

Vienna Strips

Klient: Vienna Tourist Board
Agentúra: Jung Von Matt Donau

Viedeň = umenie. Staré umenie = nahota. Nahota na social media platformách = cenzúra.  Na protest proti cenzúre, za ktorú sú zodpovedné algoritmy na sociálnych sieťach, využil viedenský Tourist Board úplne inú platformu. Uhádnete akú?

Rio Carnaval

Klient: Rio Carnaval
Agentúra: Tatil Design

Nové logo a vizuálna identita pre karneval v Riu. Branding reprezentuje komunitu tanečníkov samby. Sila kolektívu, nákazlivá energia, schopnosť premeniť obyčajné na neobyčajné. Symbol vlajky, ktorá reprezentuje dušu tanečných škôl samby, plynulé a rytmické pohyby tanca, to je len jedna časť z obrovskej skladačky, ktorú vytvorilo dizajnové štúdio Tatil. 

The Breakaway

Klient: Decathlon
Agentúra: BBDO Belgium

Dokáže šport oslobodiť ľudí? Dokáže šport poraziť negatívne myšlienky? Dokáže šport priniesť slobodu, aj napriek tomu, že ste zatvorení medzi štyrmi stenami? Dokáže šport opäť začleniť ľudí, ktorí sú mimo spoločnosti? Decathlon má odpoveď.

Better with Pepsi

Klient: Pepsi
Agentúra: Pepsico Purchase

Burger s Colou alebo Pepsi? Odpoveď je jasná.

Fertility Finder

Klient: Baby Quest Foundation
Agentúra: VMLY&R HEALTH

Takmer 60 % populácie USA sa pri prístupe k zdravotnej starostlivosti spolieha na zamestnávateľov, keďže v Amerike neexistuje univerzálny systém zdravotnej starostlivosti. 70 % spoločností sa však rozhodlo vylúčiť neplodnosť zo svojej starostlivosti, čím ponechali 16 miliónov amerických žien bez možnosti liečby. Tá stojí v USA až do 25 000 dolárov za každý jeden pokus. To vedie k masívnej zadlženosti.

The Wish

Klient: Penny
Agentúra: Serviceplan Germany

Ako discount store v Nemecku adresoval problém mladej generácie počas obdobia dvoch Covidových rokov.

No a na záver už len posledné video, ktoré získalo Grand Prix v kategórii Film s jediným a jasným odkazom.

„You might as well quit, if you haven’t got it.“