Brand & Lifestyle

Ako Baťa hľadal Popolušku: Rozprávková idea a originálny zážitok predávajú

Vo vianočnej kampani pre klienta BAŤA sme chceli k značke pritiahnuť mladšieho zákazníka, dostať ju do povedomia a zvýšiť jej návštevnosť. Rozhodli sme sa aktivovať potenciálne zákazníčky prostredníctvom zážitku a silnej idey – pár týždňov pred Vianocami sme hľadali skutočné Popolušky – ženy i dievčatá, ktorým topánka z novej kolekcie Baťa sadne ako uliata. Príbeh sme rozpovedali pomocou digitálnych kanálov a obľúbených influencerov.

V prípade kampane „Sadne ti ako uliata“ sme stavili na mimoriadny zážitok a personalizáciu. Každá žena pozná čarovný príbeh Popolušky. Scénu s nastokávaním črievičky videla mnohokrát, no nikdy ju nezažila. Baťa to svojim zákazníčkam pred Vianocami umožnil. Každú svoju „obyčajnú zákazníčku“ premenil na princeznú posadila sa do honosného kresla a sympatický princ jej skúšal obuť topánku. Čarovali sme v nákupných centrách, kde sa na jednom mieste stretáva všetka konkurencia v čase predvianočného peaku. 

 

Ciele jednorazovej kampane: 

  • priniesť nového mladého zákazníka
  • zvýšiť návštevnosť obchodov približne o 30 %
  • zvýšiť obrat v predajniach
https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2021/01/027-bata-popoluska-2021-1-min.png
https://d3i9l7sj72swdx.cloudfront.net/seesame/2021/01/027-bata-popoluska-2021-2-min.png

Rozprávkový zážitok priamo v predajni

Do hľadania Popolušiek sme sa pustili priamo v šiestich predajniach Baťa počas siedmich týždňov. Vytvorili sme rozprávkovú inštaláciu, zakomponovali postavu šarmantného princa a  vybrali výrazné topánky z aktuálnej novej kolekcie. Také, ktoré by mohli zaujať aj trendsetterov. Každá zákazníčka, ktorá vstúpila do predajne si mohla vyskúšať svoju čarovnú topánku. Ak jej črievička sadla ako uliata a bola 50. v poradí, odišla domov s  vybraným párom topánok. 

Popolušku sme ale nehľadali len v predajniach. Vytvorili sme integrovanú kampaň, do ktorej sme zapojili všetky dostupné kanály. Cieľom bolo motivovať potenciálne zákazníčky k osobnému vyskúšaniu, aké napríklad zažili vybrané influencerky. Vytvorili sme i špeciálnu microsite a Popolušky sme pozývali aj prostredníctvom Baťa sociálnych sietí, newslettra, taktiež sme využili možnosť cielenej SMS správy.  

bata-popoluska

Výsledky 

Kampaň bola pre mimoriadny úspech  predĺžená z pôvodných štyroch týždňov na sedem. Pre klienta išlo o veľký experiment, keďže doteraz značka komunikovala skôr konzervatívne. Kampaň prispela k zmene jej vnímania a positioningu, v nákupných centrách, kde je mimoriadna konkurencia jej priniesla nových zákazníkov a nadchla i tých dlhoročných. 

Výsledky

o 26 %

zvýšenie návštevnosti predajní

o 35 %

zvýšenie obratu

7000+

Toľko Popolušiek sa nám podarilo nájsť


Pre svoj veľký úspech sa kampaň opakovala aj na jar